Fotozin
 1. Ekipmanlar
 2. Sigma
 3. Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art
Marka: Sigma
Kategori: Sigma Objektifleri
 • Diyafram Aralığı: f/1.4
 • Odak Uzaklığı: 35 mm
 • Çap:
 • Bayonet Tipi: Sigma SA
 • Filtre Çapı:

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art - Teknik Özellikler

Genel

 • Min. Odak Uzaklığı 18 mm gibi daha küçük odak uzunlukları size geniş bir görüş açısı sağlar ve size yakın olsanız bile büyük nesnelerin resimlerini çekmenizi sağlar.
  35 mm
 • Mak. Odak Uzaklığı 200mm gibi uzun odak uzunlukları, sizden uzaktaki şeylerin resimlerini, örneğin safari'deki hayvanları veya uzaktaki insanları yakından görüntülemenizi sağlar.Daha uzun odak uzaklıkları da, bulanık bir fotoğrafın şansını artırır. Çünkü el sallamanız denilen ellerinizi herhangi bir hareketle büyütürler.Bir başparmak kuralı, bulanıklıktan kaçınmak için deklanşör hızını en az 1 / odak uzunlukta kullanmaktır, örneğin 200 mm objektif ile en az 1 / 200s deklanşör hızı kullanmalısınız.
  35 mm
 • Zoom Aralığı Zum aralığı, maksimum odak uzaklığı (55mm), minimum odak uzaklığına (18mm) bölünür, bu durumda yaklaşık 3x olarak hesaplanır.Bir objektifin sahip olduğu daha zoom aralığı, daha çok yönlüdür. Bununla birlikte, daha fazla yakınlaştırma uzaklığı, daha fazla yakınlaştırma yapabileceğiniz anlamına gelmez, örneğin, 10mm-30mm objektif, 3x zoom'a sahiptir, 100mm-200mm lens 2x zoom'a sahipken, net olarak 100-200mm objektif daha iyi sizden uzaktaki şeylerin resimleri!
  1x

Açıklık

 • Geniş Açı Mak. Objektifin diyaframı ne kadar geniş olursa, aldığınız ışık o kadar fazla olur ve daha fazla ışık, daha hızlı bir enstantane hızı kullanarak bulanıklığı önler.Diyafram boyutları f-stop'larda ifade edilir, f-stop numarası ne kadar küçükse o kadar iyidir. Geniş diyafram boyutları, birçok mercekte f / 5.6'dan f / 3.5'e kadar, daha pahalı lensler, f / 2,8 ila f / 1,4'den daha geniş açıklıklara sahip olan veya bazı durumlarda f / 1.2 veya f / l bile olsa, daha geniş aralıklardadır.Çekim yaptığınız diyafram açıklığı, alanın görüntü derinliğini de etkiler, örneğin görüntünün hangi kısımları nettir. Örneğin, geniş f / 1.8 objektifler, nesnenize odaklanmanıza ve arka planı bulanıklaştırarak çok hoş bir görüntü oluşturmanıza olanak veren çok dar bir alan derinliği sunar.
  f/1.4
 • Geniş Açı Min. Bu, merceğin uzamasını desteklediği en dar diyaframdır (odak uzaklığının geniş ucunda).F / 22 gibi dar diyaframlar size gerçekten geniş bir alan derinliği sunar, böylece görüntüde neredeyse her şeyi odakta tutmanıza olanak tanır ve ayrıca daha yavaş deklanşör hızları ile gerçekten parlak koşullarda çekim yapmanıza olanak tanır.
  f/16
 • Tele Açı Mak. Bu, objektifin yakınlaştırdığı en geniş diyaframdır (odak uzaklığı aralığının telefoto ucunda).F / 2.8 gibi daha geniş diyaframlar, daha hızlı bir obtüratör hızı kullanarak bulanıklıktan kaçınmanızı ve aynı zamanda örneğin arka planı bulanıklaştırmak için sığ alan derinliği sağlamanızı sağlar.
  f/1.4
 • Tele Açı Min. Bu, objektifin yakınlaştırdığı en geniş diyaframdır (odak uzaklığı aralığının telefoto ucunda).F / 2.8 gibi daha geniş diyaframlar, daha hızlı bir obtüratör hızı kullanarak bulanıklıktan kaçınmanızı ve aynı zamanda örneğin arka planı bulanıklaştırmak için sığ alan derinliği sağlamanızı sağlar.
  f/16

Özellikler

 • Odak Motoru Dahili fokus motoru olan objektifler daha hızlı ve daha sessiz bir şekilde odaklanma eğilimindedir. Odaklama motoru olmayan objektifler, kamera gövdesine yerleştirilmiş bir odak motoruna güvenir.İşte her bir lens şirketinden farklı odak motorlarının bir özeti:Nikon AF-S - Sessiz Dalga Motoru (SWM) olarak da adlandırılan Otomatik Odak Sessiz . Canon USM - Ultra Sonik Motor Canon STM - Step Motor , video için daha iyi Sigma HSM - Hiper Sonik Motor Tamron USD - Ultrasonik Sessiz Sürücü Tamron PZD - Peizo Sürücü Olympus SWD - Süpersonik Dalga Sürücüsü Sony SSM - Süpersonik Dalga Motoru Sony SAM - Düz Otomatik Odaklama Motoru , SSM gibi sessiz değil Pentax SDM - Süpersonik Tahrik Motoru Genel - Temel otomatik odak motoru
  Sigma HSM
 • Otomatik Odaklama Modern lensler, fotoğrafını çektiğiniz fotoğrafa göre otomatik olarak odaklanabilir. Eski objektifler veya özel lensler genellikle otomatik olarak odaklanma özelliğine sahip değildir, bu, odaktaki görüntüyü odakta görünene kadar odak halkasını çevirerek lensi kendiniz odaklamanız gerektiği anlamına gelir.
  evet
 • Görüntü Sabitleme Dahili görüntü sabitleme özelliğine sahip olan ve el titremesinden gelen bulanıklığı azaltan objektifler.Bu, hareketsiz nesnelerin fotoğraflarını çok daha az ışık altında çekebileceğiniz anlamına gelir (yavaş deklanşör hızları ile). Görüntü sabitleme özellikle düşük ışıkta ve / veya uzun telefoto lenslerle çekim yaparken önemlidir.Bazı kameraların herhangi bir mercekle çalışacak yerleşik görüntü sabitleme özelliği olduğunu unutmayın. Birçok Pentax ve Sony DSLR bu özelliğe sahiptir.Her bir lens şirketinden görüntü dengeleme teknolojilerinin bir özeti:Canon IS, IS II - Görüntü Sabitleme , IS II Canon'un en yeni ve en iyisi Nikon VR, VR II - Titreşim Azaltma , VR II Nikon en son ve en büyük Tamron VC - Titreşim Telafisi Sigma OS - Optik Stabilizasyon Panasonic OIS, Mega OIS - Optik Görüntü Sabitleme Sony OSS - Optik SteadyShot Sony OSS Aktif - Optik SteadyShot Aktif Samsung OIS - Optik Görüntü Sabitleme
  Yok
 • Tilt-sift Tilt-shift lensler, bir dizi ilginç özelliğe sahip son derece özelleştirilmiş lenslerdir. Perspektifleri düzeltebilirler, binaların kenarlarının düz olması için gereken bir mimari çekim için harikadır. Ayrıca, genellikle minyatür bir etki veren seçici odak oluşturabilirler.
  yok
 • Balıkgözü Balıkgözü lensler geniş açıda en üstündür. Balık gözü lensleri genellikle önünüzde 180 derece kadar çekim yapabilir, yani eğer dikkatli değilseniz fotoğraftaki ayak parmaklarınızı alırsınız!Balıkgözü lensleri, yarattıkları dairesel bozulma nedeniyle balık gözü olarak adlandırılır, balıkların dünyayı nasıl görebileceğini hayal ediyoruz.
  yok

Ebatları

 • Ağırlık Daha geniş diyaframlı lensler daha fazla cam gerektirir ve bu nedenle daha ağırdır, daha fazla zumlu lensler (hem telefoto hem de geniş açı) genellikle daha ağırdır!
  0.7 kg
 • Lens Yuvası Objektif yuvası, bir mercek ve bir kamera arasındaki fiziksel uyumluluk anlamına gelir. Örneğin Canon kameraların Canon EF montajı vardır, bu yüzden Canon EF montajı için Canon, Sigma, Tamron tarafından üretilen tüm lensler Canon EF montaj kameralarıyla çalışacaktır.İşte bazı büyük lens yuvalarının bir özeti:Nikon F - Nikon DSLR'ler, hem APS-C (örneğin Nikon D7000) ve tam çerçeve (örneğin Nikon D3s) Canon EF ve EF-S - APS-C (Canon T2i), APS-H (örneğin Canon 1D Mk III) ve tam çerçeve (Canon 5D Mk II gibi) içeren Canon DSLR'ler Sigma SA - Sigma DSLR'ler, örneğin Sigma SD15 Pentax K - Pentax DSLR'ler, örneğin Pentax Kx Samsung NX - Samsung NX100, Samsung aynasız fotoğraf makineleri Sony Alpha - Sony DSLR'ler, hem APS-C (örneğin Sony DSLR-A560) ve tam çerçeve (örn. Sony DSLR-A900) ve Sony yarı saydam ayna kameraları (örn. Sony SLT-A55) Sony E - Sony aynasız fotoğraf makineleri, örneğin Sony NEX-5 Leica M - Leica telemetre kameraları, örneğin Leica M9 Dörtte üçü - Olympus E-330 gibi Panasonic ve Olympus'tan daha küçük DSLR'ler Mikro dörtte üçü - Panasonic ve Olympus'tan yansıyan kameralar, örneğin Panaosonic Lumix DMC-GF2 veya Olympus PEN E-LP1
  Sigma SA

Bakış Açıları

 • Geniş Açı Yatay Lensin en geniş odak uzunluğuna göre en geniş görüş açısı
  32.9 °
 • Telefoto Yatay Objektifin en uzun odak uzaklığına göre en dar görüş açısı
  32.9 °
 • Geniş Açı Dikey Lensin en geniş odak uzaklığından yukarıdan aşağıya doğru en geniş görüş açısı
  22.3 °
 • Telefoto Dikey Lensin en uzun odak uzaklığından en alçaktan aldığınız en dar görüş açısı
  22.3 °
 • Geniş Açı Diyagonal Lensin en geniş odak uzaklığından köşeden köşeye kadar uzanan en geniş görüş açısı
  39.1 °
 • Telefoto Diyagonal Lensin en uzun odak uzaklığından köşeden köşeye kadarki en dar görüş açısı
  39.1 °

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art - Ürün Bilgisi

Canon 70-200mm F / 2.8 Genel Bakış

Canon EF 70-200mm f / 2.8L IS II USM Lens, üstün performans, hız ve optik kalite ile Canon EF serisinde en beğenilen merceklerden birisi olan selefi geliştirir.

Bu lens yapısı, bir florite ve beş ultra düşük dağılımlı optik elemandan oluşur ki bu netlik ve azalan sapmalara yardımcı olur. IS II Optik Görüntü Sabitleyici, tüm odak uzaklıklarında 4 durağa kadar düzeltme sağlar ve hareketsiz nesnelerin sabitlenmesi için ve hareketli nesneleri izlemek için kaydırma yaparken iki mod sunar. Ultrasonik odaklama motoru, hızlı, pürüzsüz ve sessiz bir otomatik odaklama eylemi sağlar.

Bu objektif, tüm zum ayarlarında 3.9 ‘(1.2m) minimum odak mesafesine sahiptir, böylece daha küçük alanlarda bile nesnenize yakın çekim yapabilirsiniz. Tüm Canon L serisi lensler gibi bu telefoto zum da toz ve neme karşı dayanıklıdır ve en zorlu ortamlarda bile devam etmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Florür ve ultra düşük dağılımlı lens elemanları sapmaları azaltır ve yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı görüntülemeye katkıda bulunur.

İki modlu Görüntü Sabitleme her türlü kamera sarsıntısını düzeltebilir. Hareketli bir nesne ile kaydırıldığında oluşturulan gereksiz yukarı ve aşağı hareketi için Mod 1, hareketsiz görüntüler için ve Mod 2’yi düzeltir.

Bir ultrason otofokus motoru, hızlı, pürüzsüz ve sessiz bir otofokus sağlar.

Manuel odağı geçersiz kılma, otofokus modunda bile hassas manuel odaklamayı sağlar.

Odak mesafesi sınırlayıcı, daha kısa odaklanma süreleri sağlayan odak mesafesi aralığını ayarlamanızı sağlar. İki aralık sonsuza kadar 3.9 ‘, sonsuza kadar 8.2’ dir.

Gerçekten yuvarlak bir diyafram deliği, daha net odaklama alanlarına neden olur.

Sıkı conta yapısı mükemmel toz geçirmez ve neme dayanıklı performans sağlar.

Çıkarılabilir, dönebilir üç ayaklı yaka dahildir.

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art - Kullanıcı Yorumları

 • İlk Yorum Yapan Kişi Siz Olun

  İnceleme sonucunu daha doğruyu yansıtması adına lütfen daha önceden kullanmış olduğunu bir ürün ise görüşünü bildirin.

Fotozin Puanı

Fotozin puanlaması, uzmanların değerlendirmeleri ve verdiği puanların ortalamasına göre hesap edilmektedir.

0 0.0 1

  Ürün Ara – Mutlaka Vardır!

  Canlı Arama Yap